O MNIE

Nazywam się Monika Witas jestem certyfikowanym Coachem, Trenerem biznesu i rozwoju osobistego i Mediatorem oraz mediatorem sądowym wpisanym na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym  w Gliwicach. Oprócz tego ukończyłam na SWPS Pomoc psychologiczną rodzinom i interwencje systemowe. Aktualnie jestem w trakcie realizacji  Kursu uprawniającego do pracy terapeutycznej w nurcie TSR. Kurs realizuję W Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.  Dzięki temu realizuję  indywidualne i rodzinne wsparcie psychologiczne oraz terapeutyczne. 

Moja droga do tych zawodów była kręta. Od dawna w zasadzie od dzieciństwa w sercu miałam pragnienie żeby pomagać ludziom w realizacji lepszego i piękniejszego życia. Nie było ono jednak tak wyraziste i początkowo wybrałam inną drogę. Podjęte późniejsze działania zawodowe i prywatne spowodowały, że znalazłam swoje miejsce, ten brakujący puzzel. To było przekonanie i podjęta decyzja, że chcę zostać trenerem i później mediatorem. Dzięki dotychczasowemu zdobytemu doświadczeniu, poprzez pełnienie różnych funkcji, zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu prywatnym, mogę podzielić się z uczestnikami praktyczną wiedzą i doświadczeniem. Na sali trenerskiej mam przepracowanych ponad 200 godzin zegarowych. W spotkaniach mediacyjnych, dzięki wysoko rozwiniętym kompetencjom komunikacyjnym, efektywnie służę wsparciem w dojściu do porozumienia drogą dialogu. Zdobyte  doświadczenie i wykształcenie pomaga mi w wypełnianiu funkcji trenera i mediatora

Uwielbiam pracę z ludźmi i ludzi. Najważniejsze dla mnie podczas szkoleń jest autentyczność, wiedza i konkret w działaniu. Uwielbiam ten błysk w oku uczestników, którzy przećwiczą, odkryją i uczą się stosować nowe umiejętności. Często wówczas rodzi się przekonanie, że można coś zmienić, można inaczej, skuteczniej, efektywniej. To jest wysoce inspirujące i motywujące dla mnie, by nieustannie pracować nad jakością, ciekawością i skutecznością programu szkoleń.

Mediacje to nowe, świeże i lżejsze spojrzenie na ciężki, i często trudny spór lub konflikt. Uwielbiam, kiedy ludzie korzystając z moich usług dziękują mi za okazany im szacunek i bezpieczną atmosferę. Mówią mi, że  w takiej formie o wiele łatwiej jest otworzyć umysł, wypowiedzieć potrzeby i spojrzeć świeżym okiem na stary a czasem skostniały spór, jakby z dystansu. Jako mediator często obserwuję piękne owoce współpracy uczestników mediacji jakimi są rozwiązania, ugoda, porozumienie, ulga i spokój. Przysłowiowy „kamień z serca” spada.

Klienci cenią mnie za jasny przekaz, pobudzanie do działania, autentyczność i empatię.

Serdecznie zapraszam do współpracy

Monika Witas