Kobieta, ciąża i zmiana

Pierwszą swoją ciążę, to było 6 lat temu, wspominam z ciepłem w sercu jako piękny czas. Pełen oczekiwań i nadziei. Ciąża bardzo wyczekiwane.  Wtedy wydawało mi się, że najważniejsze w całym macierzyństwie to zdrowo i szczęśliwie urodzić. Później to już jakoś będzie i na pewno ze wszystkim sobie poradzę. Dziś już wiem, że w tym przekonaniu było wiele błędów. Wiele marzeń się nie spełniło, bo osadzone były na nieprawdziwej i idealistycznej rzeczywistości. Wiele planów się nie zrealizowała, bo je rzeczywistość  zweryfikowała. 

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła kryzys w małżeństwie po urodzeniu dziecka, listę artykułów/wywiadów można rolować i rolować. Pierwszy z listy artykuł z popularnego portalu kobiecego pisze:

„Przyjście na świat dziecka wiąże się ze zmianami, które wcześniej nie były przez małżonków brane pod uwagę. Z tego też względu okres ten uważa się za najpoważniejszy kryzys rozwojowy, przed jakim staje rodzina. Według badań amerykańskich psychoterapeutów dla par Johna i Julie Gottmanów, prawie 70% par skarży się na spadek satysfakcji z małżeństwa w ciągu pierwszych 12 miesięcy po przyjściu na świat dziecka. Jest to o tyle ciekawe, że większość par pragnie dziecka – jest ono „owocem miłości” i raczej powinno spajać emocjonalnie małżonków niż odsuwać ich od siebie. Co za tym stoi?” źródło portal polki.pl kryzys w małżeństwie. Mogę się w pewnym sensie pod tym podpisać dlatego to tu wkleiłam i opublikowałam.

Można się przestraszyć!!! Prawda?? Już obserwuję takie zjawisko gdzie młode małżeństwa boją się macierzyństwa i odkładają tę decyzję z obawy przed kłopotami wynikającymi z pojawienia się w domu dziecka. Ja wychodzę z założenia, że ucieczka przed kłopotami niczego nie rozwiązuje, bo i tak one przyjdą takie czy inne 🙂

Moje doświadczenie potwierdza, że do zmiany jaką jest macierzyństwo można i trzeba się dobrze przygotować, by przejść ją bezpieczniej, autentyczniej, w zgodzie i umocnieniu więzi rodzinnej. By umiejętnie ominąć popularny kryzys małżeński. Niech nie wpisze się on w Waszą rzeczywistość!! Jak to zrobić??

Zapraszam na szkolenie dla kobiet przygotowujących się do roli Mamy!!

Szkolenie to powstało z potrzeby kobiecego serca dla kobiet w nadziei, że przysłuży się ono w obniżeniu zniechęcających do macierzyństwa statystyk głoszących kryzysy i rozwody małżeńskie po urodzeniu dzieci. Dzieci to nie kryzys! To nie kłopoty! To piękny dar i wielkie szczęście! Trzeba się jedynie do tego dobrze przygotować. I nie tylko w kontekście posiadanej wyprawki dla malucha i przyszłej mamy. Proponuję Ci szkolenie ze mną czyli kobietą, która ma wiedzę jak to wszystko poukładać i ma w tym doświadczenie praktyczne.

To szkolenie powstało z myślą o przyszłych mamach, rodzicach i rodzinach!! By ta zmiana była wielką prawdziwą satysfakcją, życiowym sukcesem i wielkim rozwojem Waszej rodziny i małżeństwa/związku 🙂

Szkolenie dedykowane jest dla :

 • kobiet spodziewających się dziecka
 • samotnych kobiet spodziewających się dziecka
 • małżeństw i związków partnerskich spodziewających się potomstwa

Jeśli jesteś kobietą spodziewającą się dziecka to te szkolenie jest dla Ciebie!!

Jeśli Twój mąż lub partner chce przyjść i skorzystać z rozwojowej wiedzy to zapraszam. Przyjdźcie razem!! Korzystajcie i się rozwijajcie!

Co zyskasz biorąc udział w szkoleniu?

 • Poznasz rolę emocji w Twoim życiu, po co są i o czym Cię informują
 • Dowiesz się jak przygotować się do zmiany psychicznie i fizycznie
 • Dowiesz się jakie są potrzeby psychiczne i fizyczne
 • Dowiesz się jakie konsekwencje niosą nierealizowane potrzeby
 • Po co w życiu są nam wartości?
 • Nauczysz się stosować narzędzia komunikacyjne, które efektywnie będą wspierały proces budowania relacji w zmianie
 • Dowiesz się co to jest stres i jak w nim reagujesz
 • Dowiesz się co konkretnie zmieni się w moim życiu kiedy na świat przyjdzie nowy członek rodziny?
 • zmiany, emocje i związek – jak dbać o siebie w tym okresie
 • Dowiesz się jak wspierać siebie nawzajem w zmianie
 • Szkolenie będzie zawierało Bożego ducha i chrześcijańskie wartości

I to wszystko podczas 2-dniowego warsztatu ze mną na który już dziś zapraszam Ciebie i Twoje koleżanki. Jeśli uważasz, że ta propozycja komuś się przyda lub mogłaby kogoś zainteresować proszę o udostępnienie jej znajomym.

Szkolenie będzie prowadzone metodą warsztatową w sposób nowoczesny, ciekawy i dynamiczny. Celem szkoleń jest jak najwyższa efektywność uczenia się poznanych treści. Chcę by pozyskana wiedza służyła w praktyce, dlatego będziemy również ćwiczyć pozyskane nowe umiejętności. Będziemy grać, będziemy doświadczać, dzielić się doświadczeniami i wiedzą, będziemy się również dobrze bawić.

Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!!

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Zadzwoń lub napisz!!

e-mail: monika@monikawitas-szkolenia.pl

tel.  506456817

MW

Trener prowadzący

Monika Witas Mediator i Trener biznesu i rozwoju osobistego

więcej o mnie

%d bloggers like this: