O MNIE

Nazywam się Monika Witas  jestem osobą, kobietą, żoną i mamą – nieustannie w drodze 🙂

Zawodowo mgr Filozofii, Terapeuta TSR w trakcie ceryfikacji, certyfikowany Coach, Trener biznesu i rozwoju osobistego, Mediator oraz mediator sądowy wpisany na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym  w Gliwicach.

W studiach podyplomowych na SWPS ukończyłam Pomoc Psychologiczną Rodzinom i Interwencje Systemowe oraz  Studium Towarzyszenia Małżeństwom w Instytucie św. Rodziny im. Kazimierza Majdańskiego w Warszawie – Łomiankach.

Z kolei W Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach ukończyłam kurs w stopieniu podstawowym i zaawansowanym uprawniający do podejmowania pracy terapeutycznej w nurce TSR. 

Obecnie podjęłam szkolenie w Instutucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie

Dzięki temu realizuję  indywidualne i rodzinne wsparcie psychologiczne oraz terapeutyczne. 

  • Kwalifikacje zawodowe Coacha zdobywałam w Akademii SET – Warszawa
  • Kwalifikacje zawodowe Mediatora zdobywałam w Centrum Szkoleń Prawnych dr Grzegorz Frączek – Katowice
  • Kwalifikacje zawodowe Trenera zdobywałam w Szkole Trenerów Orinoko – Opole
  • Tytuł magistra filozofii zdobywałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach
  •  Obecnie podjełam naukę w Instutucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie – podejmując całościowe czteroletnie szkolenie do zawodu Psychoterapeuty Gestalt

Moja droga do zawodów, które dziś z dużą pasją i sercem realizuję, była kręta. Od dawna w zasadzie od dzieciństwa w sercu miałam pragnienie żeby pomagać ludziom w realizacji lepszego i piękniejszego życia. Nie było ono jednak tak wyraziste i początkowo wybrałam inną drogę. Podjęte późniejsze działania zawodowe i prywatne spowodowały, że znalazłam swoje miejsce, ten brakujący puzzel. To było przekonanie i podjęta decyzja, że chcę zostać trenerem i później mediatorem. Dzięki dotychczasowemu zdobytemu doświadczeniu, poprzez pełnienie różnych funkcji, zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu prywatnym, mogę podzielić się z uczestnikami praktyczną wiedzą i doświadczeniem. Na sali trenerskiej mam przepracowanych ponad 200 godzin zegarowych. W spotkaniach mediacyjnych, dzięki wysoko rozwiniętym kompetencjom komunikacyjnym, efektywnie służę wsparciem w dojściu do porozumienia drogą dialogu. Zdobyte  doświadczenie i wykształcenie pomaga mi w wypełnianiu funkcji terapeuty, coacha, trenera i mediatora. Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnym superwizjom grupowym i indywidualnym

Uwielbiam pracę z ludźmi i ludzi. Najważniejsze dla mnie podczas szkoleń jest autentyczność, wiedza i konkret w działaniu. Uwielbiam ten błysk w oku uczestników, którzy przećwiczą, odkryją i uczą się stosować nowe umiejętności. Często wówczas rodzi się przekonanie, że można coś zmienić, można inaczej, skuteczniej, efektywniej. To jest wysoce inspirujące i motywujące dla mnie, by nieustannie pracować nad jakością, ciekawością i skutecznością programu szkoleń.

Mediacje to nowe, świeże i lżejsze spojrzenie na ciężki, i często trudny spór lub konflikt. Uwielbiam, kiedy ludzie korzystając z moich usług dziękują mi za okazany im szacunek i bezpieczną atmosferę. Mówią mi, że  w takiej formie o wiele łatwiej jest otworzyć umysł, wypowiedzieć potrzeby i spojrzeć świeżym okiem na stary a czasem skostniały spór, jakby z dystansu. Jako mediator często obserwuję piękne owoce współpracy uczestników mediacji jakimi są rozwiązania, ugoda, porozumienie, ulga i spokój. Przysłowiowy „kamień z serca” spada.

Jako terapeuta ale i coach pracuję w formie indywidualnych sesji w uruchomionych procesach terapeutycznych i coachingowych w zależności od zgłaszanych potrzeb/trudności konkretnych osób. Ta praca skoncentrowana jest na indywidualnym procesie z pełną dyskrecją.

Klienci cenią mnie za jasny przekaz, pobudzanie do działania, autentyczność i empatię.

Serdecznie zapraszam do współpracy

Monika Witas

Bo wiele od nas zależy….
%d bloggers like this: